Erika Radeke, 1916

Name
Erika /Radeke/
Given names
Erika
Surname
Radeke
Also known as
Erika /Spalding/
Birth
Citation details: Mail 15 Sep 2009
Text:

Efternavn: Spalding Fornavn: Erika
Fødelokalitet: Berlin
Føderegion: Berlin Fødeland: Tyskland
Fødselsår: 1916 I DK fra: 1945
Bopæl, lokalitet: Greve-Kildebrønde Amt, region: Københavns Amt Lov af: 12 04 1949 Tillæg: EB
Løbenr: 258
Bemærkninger: født Radeke. Indgik 1944 i Berlin ægteskab med en dansk mand, ægteskabet er barnløst

Birth
Citation details: Mail 15 Sep 2009
Text:

Efternavn: Spalding Fornavn: Erika
Fødelokalitet: Berlin
Føderegion: Berlin Fødeland: Tyskland
Fødselsår: 1916 I DK fra: 1945
Bopæl, lokalitet: Greve-Kildebrønde Amt, region: Københavns Amt Lov af: 12 04 1949 Tillæg: EB
Løbenr: 258
Bemærkninger: født Radeke. Indgik 1944 i Berlin ægteskab med en dansk mand, ægteskabet er barnløst

Source citation
Citation details: Mail 15 Sep 2009
Text:

Efternavn: Spalding Fornavn: Erika
Fødelokalitet: Berlin
Føderegion: Berlin Fødeland: Tyskland
Fødselsår: 1916 I DK fra: 1945
Bopæl, lokalitet: Greve-Kildebrønde Amt, region: Københavns Amt Lov af: 12 04 1949 Tillæg: EB
Løbenr: 258
Bemærkninger: født Radeke. Indgik 1944 i Berlin ægteskab med en dansk mand, ægteskabet er barnløst